Wybierz język:
MENU

Tomasz. Małgorzata.

Oczywiście poznali się na studiach prawniczych. Ponownie spotkali się przed drzwiami kancelarii, w której razem zdobywali pierwsze doświadczenia, teorię zastępowali praktyką. Razem zdawali egzaminy radcowskie, razem wychowywali swoje córki. Od wielu lat razem prowadzą własną kancelarię uzupełniając swoje kompetencje i różne męsko-damskie podejście do prawa i biznesu:

Tomasz specjalizujący się kontraktach IT, zafascynowany nowymi technologiami, Małgorzata skupiona na biznesie związanym z kreacją, sztuką, innowacyjnością. Tomasz spokojny i skoncentrowany, szukający słabych punktów, Małgorzata energetyczna optymistka dostrzegającą nowe rozwiązania i możliwości. 

Partnerzy w życiu i w pracy.

Wierzą, że LGL jest miejscem wyjątkowym ponieważ skupia trzy wzajemnie uzupełniające się obszary własności intelektualnej: wsparcie w zakresie bieżącego stosowania praw własności intelektualnej - budowania wartości firmy, pomoc prawników i mediatorów w rozwiazywaniu sporów związanych z własnością intelektualną i doradztwo w zakresie tworzenia silnej marki, usłgi czy produktu, dla biznesu powiązanego z własnością intelektualną: opartego o wiedzę, kreację, innowacyjność, technologie.

Dzięki blisko 30-letniemu doświadczeniu w stosowaniu praw własności intelektualnej, różnym obszarom zainteresowań oraz zróżnicowanej perspektywie, udało się im stworzyć praktykę będącą holistycznym rozwiązaniem dla kreatywnych, innowacyjnych klientów, w czasach, gdy technologia zmienia się sztukę i odwrotnie. Uważają, że wybranie zawodowej specjalizacji zbieżnej z osobistymi zainteresowaniami oznacza całkowite poświęcenie, zatarcie granic pomiędzy pracą a pasją. Tak jak czasami zaciera się granica pomiędzy klientem a przyjacielem, który potrzebuje pomocy.

Dorota

Swoje doświadczenie zawodowe rozwijała wspierając przez wiele lat międzynarodowe marki, jako prawnik wewnętrzny w dużych przedsiębiorstwach. Od początku swojej prawniczej drogi zafascynowana własnością intelektualną. Kilka lat temu postanowiła zmienić formę wykonywania zawodu i założyła swoją kancelarię, aby dzielić się wiedzą i pomagać przedsiębiorcom z branż kreatywnych i innowacyjnych odkrywać potencjał własności intelektualnej w budowaniu biznesu.

Z Małgorzatą i Tomaszem połączyła ją wspólna pasja do świata kreacji, ścisła specjalizacja w obszarze ochrony dóbr niematerialnych, a także przyjaźń, zbieżność zainteresowań i miłość do zwierząt.

Będąc częścią LGL wie, że jest we właściwym miejscu: w tyglu pomysłów, który emanuje dobrą atmosferą i kreuje wyjątkowe standardy nowoczesnych usług prawnych.

Kamienica pod aniołem

Są w naszym biurze miejsca, których dotykają ludzkie ręce od ponad 100 lat. Skrzypiąca podłoga z jesionowej klepki, po której być może chodził Baczyński …cegły – te, które przeżyły bombardowania i te zdobywane z ruin zniszczonej Warszawy użyte do uzupełnienia dziur po pociskach.

Klatka schodowa wciąż wymaga remontu: krzywe, w pośpiechu odbudowane schody, gdzie każdy stopień ma inną wysokość – czekają na przebudowę. „Kamienica pod aniołem” wybudowana dla Pawła Tuskiera w roku 1911 r. wg projektu spółki architektów: Józefa Napoleona Czerwińskiego i Wacława Heppena, przechodziła z rąk do rąk. Posadowiona na odcinku ulicy Mokotowskiej pomiędzy Koszykową a Piękną, wyróżnia się pastelowo szaro błękitną secesyjna elewacją, bogatą ornamentyką i ogromną rzeźbą anioła dźwigającego na swoich skrzydłach balkon najwyższej kondygnacji.

Sprawdź co możemy zrobić dla Ciebie.

Skontaktuj się z nami: biuro@lgl-iplaw.pl; (+48) 513 454 676

Zapraszamy także do skorzystania z systemu umawiania spotkań on line. W tym celu, w kalendarzu rezerwacji, prosimy o wybranie odpowiedniej usługi: spotkania w kancelarii prawnej, spotkania związanego z mediacją bądź spotkania w celu przygotowania oferty rzeczników patentowych.

Kalendarz rezerwacji
sklepspotkanie onlinenewsletter

Pomagamy budować silne marki, chronić wzory i rozwiązania techniczne zarówno w Polsce jak i za granicą, według różnych procedur. Doradzamy jak korzystać z praw autorskich i pokrewnych, chronić utwory, artystyczne wykonania, fonogramy, wideogramy czy prawa wydawców, realizować projekty informatyczne i oparte o nowe technologie. Prowadzimy spory i negocjacje, także w zakresie nieuczciwej konkurencji i naruszenia dóbr osobistych. Reprezentujemy inwestorów i sprzedających podczas transakcji i w procesie komercjalizacji, prowadzimy sukcesje firm rodzinnych.

LGL to trzy wzajemnie uzupełniające się obszary własności intelektualnej: wsparcie prawników w zakresie stosowania prawa własności intelektualnej, pomoc mediatorów w rozwiazywaniu sporów związanych z własnością intelektualną i doradztwo rzeczników patentowych w zakresie ochrony innowacyjnych rozwiązań dla biznesu opartego o wiedzę, kreację i technologie. Zajmujemy się wszystkimi aspektami własności intelektualnej z różnych dziedzin i branż. Wspieramy kompleksowo przedsiębiorców i twórców w ochronie i korzystaniu z potencjału własności intelektualnej.

cartmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram