21719
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-21719,theme-stockholm,cookies-not-set,stockholm-core-1.1,woocommerce-no-js,select-child-theme-ver-5.1.8.1573676579,select-theme-ver-5.1.8,ajax_fade,page_not_loaded,menu-animation-underline,popup-menu-fade,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive
W gospodarce opartej na wiedzy i technologii, własność intelektualna (IP – Intellectual Property) jest jednym z głównych czynników pozwalających budować pozycję rynkową: stworzyć przewagę konkurencyjną, decydować o sukcesie rynkowym, uzyskać istotne korzyści podatkowe. Z jednej strony, prawa własności intelektualnej, będące niematerialnymi składnikami majątku, mogą być przedmiotem amortyzacji obniżając zyski podlegające opodatkowaniu, z drugiej strony, licencjonowanie ich może być źródłem przychodów, a także stanowić instrument generowania kosztów.
Warto wiedziećPomoc on-line

Prawo własności intelektualnej (prawo na dobrach niematerialnych) – dział prawa cywilnego zawierający regulacje prawne dotyczące dóbr niematerialnych o charakterze intelektualnym; poszczególne regulacje prawne dotyczą bardziej szczegółowo wyodrębnionych dóbr intelektualnych; są to: 1. dobra niematerialne (intelektualne) będące wynikiem twórczości artystycznej, naukowej i literackiej (prawo własności artystycznej, naukowej i literackiej, czyli prawo autorskie) oraz 2. dobra niematerialne należące do tzw. własności przemysłowej (projekty wynalazcze, czyli wynalazki, wzory użytkowe, wzory przemysłowe, znaki towarowe, topografie układów scalonych, oznaczenia geograficzne, zwalczanie nieuczciwej konkurencji, ochrona konkurencji).

Posiadanie patentu na wynalazek, prawa do projektów wzornictwa przemysłowego czy też uprawnienia do korzystania z oznaczeń geograficznych i znaków towarowych, buduje wizerunek i wartość ekonomiczną firmy. Oczywistym jest, iż najlepszym sposobem dotarcia do konsumentów i klientów są media i reklama. Nowe technologie stanowią zaś siłę napędową nowoczesnej gospodarki…  warto, więc sięgnąć, z naszą pomocą po takie mechanizmy rynkowe.

Warto wiedzieć

Publikujemy informacje związane z własnością intelektualną: ciekawe spotkania i inicjatywy związane z kapitałem intelektualnym, innowacjami i nowymi technologiami – promowaniem gospodarki opartej na wiedzy, a także informacje o organizowanych przez nas warsztatach, szkoleniach i spotkaniach tematycznych.

Warto wiedzieć

Własność intelektualna nie zna granic, dlatego współpracujemy w ramach IP lawyers network z setkami prawników zajmujących się w innych państwach własnością intelektualną jako jedyny przedstawiciel Polski. Partnerskie kancelarie www.iplawyersnetwork.com ulokowane są na wszystkich kontynentach.

Bądźmy w kontakcie

Podaj nam swoje imię i adres mailowy, jeśli chcesz otrzymywać wiadomości na temat nowych publikacji na naszych blogach o praktycznych aspektach własności intelektualnej (IP), ciekawych wydarzeniach, nowych usługach, wzorach, e-bookach czy narzędziach do zarządzania IP, warsztatach, szkoleniach i spotkaniach tematycznych.

Wyrażam zgodę na przesyłanie mi informacji handlowych na podany przeze mnie adres, przez Lewandowski Gradek Lewandowska sp.p. radców prawnych z siedzibą w Warszawie, ul. Mokotowska 41/2B NIP: 7010438256

Pod linkiem https://lgl-iplaw.pl/polityka-prywatnosci/ znajdziesz informacje na temat przetwarzania danych osobowych.